Kudy na Modell Brno

Jak se dostat na výstaviště?

Městskou hromadnou dopravou

Vstup do areálu výstaviště je možný výhradně přes vestibul pavilonu E na Křížkovského ulici. Nejbližší zastávka MHD je Velodrom. Zastavují na ní autobusy linky 84 (ve směru od Mendlova náměstí) a 44 (ve směru k Mendlovu náměstí).

 

Vlakem

  1. A) Z hlavního nádraží ČD jeďte tramvají č. 1 (směr Bystrc – Ečerova) až do zastávky Výstaviště – hlavní vstup. Poté pokračujte pěšky po ulici Křížkovského až k vstupnímu vestibulu pavilonu E (cca 800 m).
  2. B) Z hlavního nádraží ČD jeďte tramvají č. 1 (směr Bystrc – Ečerova) jen do zastávky Mendlovo náměstí. Na Mendlově náměstí přestupte na autobus linky 84 a pokračujte do zastávky Velodrom, odkud se vraťte cca 100 m ke vstupnímu vestibulu pavilonu E.
  3. C) Z Brna – dolního nádraží běžte pěšky asi 200 m k autobusovému nádraží Zvonařka, přejděte ulici Zvonařka, kde nastoupíte do autobusu linky 84 směr Stará Osada a vystoupíte na zastávce Velodrom, odkud se vraťte asi 100 zpět ke vstupnímu vestibulu pavilonu E.

 

Autobusem

Stejným způsobem se na výstaviště dostat využít i v případě, kdy do Brna přijedete autobusem na autobusové nádraží u hotelu Grand. Leží v těsné blízkosti železničního nádraží a stačí, když projdete podchodem na zastávku tramvají.

Pokud přijedete na Ústřední autobusové nádraží Zvonařka, doporučujeme nastoupit do autobusu linky 84 směr Stará Osada a vystoupíte na zastávce Velodrom, odkud se vraťte asi 100 zpět ke vstupnímu vestibulu pavilonu E.

Informace o cenách jízdného najdete na webu Dopravního podniku města Brna. Odjezdy jednotlivých spojů si můžete vyhledat na webu jizdnirady.cz

 

Autem

Vzhledem k souběžné akci Masarykovy univerzity v Brně, která pokrývá veškeré zbývající prostory Veletrhů Brno a.s., nebude umožněn vstup ani parkování na jiných prostorách areálu výstaviště.
Doporučujeme využití parkovacího domu KART ARENA BRNO, s.r.o. (Křížkovského 516/51, 603 00 Brno) v blízkosti vstupu pro pěší (pavilon E).

Pozor (informace doplněna 4. 6. 2019)! Parkování u pavilonu B v areálu výstaviště bude vyhrazeno předem registrovaným prodejcům a zároveň bude poskytováno k parkování za poplatek 100,- Kč (pátek + sobota) až do naplnění kapacity parkoviště přímo u výstavní haly (cca 350 vozidel). Ostatní vozidla (vystavující modeláři, doprava ZTP, atd.) smějí do areálu výstaviště vjet bránou č. 4 za kauci 500,- Kč na dobu 60 minut.

Souřadnice vjezdové brány 4: (49°11'4.89"N; 16°34'55.61"E), vjezd z ulice Křižkovského.

Upozornění: vjezdovou bránu č.4 nelze použít pro pěší vstup.

 

 

Pavilon B

Vstup do pavilonu je bezbariérový, mezi jednotlivými stoly bude dostatečná mezera i na projetí invalidního vozíku. Všechny modely budou vystaveny v přízemí pavilonu.

 

Ubytování v Brně

Pro účastníky akce doporučujeme ubytování v následujících hotelech:

Hotel Myslivna ***

Hotel Myslivna se nachází cca 5 minut jízdy autem od výstaviště a disponuje vlastním parkovištěm.

 

Voronež I ****

Hotel Voroněž I se nachází cca 200 m od pavilonu B a disponuje vlastním parkovištěm.

 

Hotel Voronež II ***

Hotel Voroněž II se nachází cca 80 m od pavilonu B a disponuje vlastním parkovištěm.

 

Zajímavosti v Brně a okolí

Zájemci můžou navštívit Technické muzeum v Brně a mnoho krásných historických památek města Brna (hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla a Kapucínská hrobka). Nedaleko od Brna se rozkládá Slavkovské bojiště, na kterém v roce 1805 proběhla bitva tří císařů. Přibližně 35 km od Brna se nachází Letecké muzeum Vyškov.


Přesunout nahoru

MODELLBRNO

Jedeme dál! MODELLBRNO 2019 se uskuteční ve dnech 14. a 15. června 2019 na Brněnském...


Více informací

Program výstavy

V sobotu proběhne hlavní program určený pro návštěvníky z řad široké veřejnosti....


Více informací

Výstaviště

Nevíte jak se dostat na akci? Podívejte se na mapu a naplánujte si k nám cestu...


Více informací

Aktuální informace

FINÁLNÍ PROGRAM MODELLBRNA

13.06.2019 PÁTEK 14. 6. 2019 SOBOTA 15. 6. 2019 Celý článek

Aktuální seznam SIGů a klubových výstav

13.06.2019 Aktualizovaný seznam (13. 6. 2019) - 34 tématických SiGů a klubových výstav.  Název klubu Sektor Nuclear Model Club (TNMC) spolek  K SIG italského letectva K Výstava modelů KPM Slaný  K Aviatik-cs Olomouc z.s.  K Curtiss P-40 - Napříč kontinenty K Czech W… Celý článek

Workshopy na ModellBrnu 2019

13.06.2019 WORKSHOPY pro ModellBrno 2019 Vstup zdarma, konají se přímo ve výstavním prostoru, hala B 10:00 - 11:00     David Damek / PLASMO - Dioramata 11:00 - 12:00     Petr Šourek / KPM Jihlava - Jak začít poprvé nebo znovu 13:00 - 14:00     David Damek / PLASMO - Weathering / barevná modulace a op… Celý článek
Zobrazit všechny novinky