XXL Workshopy

Ve spolupráci s předními českými a slovenkými modeláři jsme pro vás připravili řadu workshopů zaměřených na nejrůznější modelářské techniky.

Workshopy jsou uspořádány do tří bloků. Z každého bloku si můžete vybrat nejvýše jeden workshop, kterého se chcete zúčastnit.

Počet míst na jednotlivé workshopy je omezen, vstupenku je nutné si rezervovat dopředu. Rezervace vstupenek bude probíhat výhradně na tomto webu od 15.5.2017 od 17:30.

Rezervační formulář

Výši vstupného udává následující tabulka:

Počet workshopů Cena při platbě předem Cena při platbě na místě
1 180 Kč 200 Kč
2 230 Kč 250 Kč
3 280 Kč 300 Kč

Vstupenka platí pro jednu osobu a je nepřenosná. Kromě vstupu na vybrané XXL workshopy cena zahrnuje i vstup na akci MODELLBRNO 2017 na dny 16.6.2015 a 17.6.2017.

Vstupenky zarezervované předem si účastníci budou moci vyzvednout v den konání akce 16.6.2017 přímo v místě konání (Brněnské výstaviště, pavilon B) v době od 12:30 nejpozději do 13:15. Od 13:15 budou místa z nevyzvednutých vstupenek uvolněna pro náhradníky. Při vstupu do areálu BVV se prokažte registračním e-mailem, XXL vstupenky se budou vydávat až v pavilonu E.

Mezi jednotlivými bloky bude dvacetiminutová přestávka.

Po skončení workshopů bude možné nakoupit u vybraných prodejců bez sobotního shonu a tlačenice. Účastníci XXL workshopů se také mohou zúčastnit večerní party pořádané přímo v pavilonu B.

Workshopy

Techniky prezentované ve workshopech Patina na modelech bojové techniky airbrushem, Patina bojové techniky mokrými technikami a Dokončování modelů a Poradna na sebe přímo navazují. Zarezervujete-li si účast na všech třech těchto workshopech, získaáte komplexní přehled o patině modelů bojové techniky.

Blok I – 13:30-15:00

Patina na modelech bojové techniky airbrushem (Jiří Ščučka)

Ve workshopu si ukážeme jak za pomoci stříkací pistole rozbít jednolitost základního nástřiku a přípravu povrchu pro další patinu.

Nýtování modelů letadel (Honza Baranec)

Jak na nýtování modelů letadel za pomocí konvenčních technik, která nýtovadla použít a jakých chyb se vyvarovat.

Focení modelů a následná úprava fotografií (Tom Dunda)

Fotografování modelů digitálním fotoaparátem, jaké použít vhodné osvětlení a tipy pro finální úpravu v PC.

Blok II – 15:20-16:50

Patina bojové techniky mokrými technikami (Jiří Ščučka)

Ve druhé části navážeme technikami pomocí olejových barev a povíme si o nových trendech jako „Speckling“ nebo „Rendering“.

Povrchová úprava na modelech letadel (Pepa Blažek)

Jak nabarvit věrohodný povrch na modelech letadel, povíme si jaké vhodné barvy a techniky použít.

Pájení leptaných dílů na bojovou techniku (Tom Brablc)

Jak na sestavování velkých leptaných sad na bojovou techniku za pomoci pájení, jaké použít vhodné nástroje a užitečné tipy do začátků.

Blok III – 17:20-18:50

Dokončování modelů a Poradna (Jiří Ščučka)

Ve třetí části si ukážeme jak správně dokončit patinu bojové techniky k uspokojujícímu výsledku a část workshopu věnujeme vašim dotazům. Neváhejte donést své vlastní modely ke konzultaci.

Natahování výpletů na dvouplošnících (Zdenko Bugáň)

Jak dosáhnout seriózních výsledků na modelech letadel z velké války, jaké materiály a nástroje jsou vhodné.

Scratchbuilding (Peter Kaminsky)

Tipy pro zhotovování detailů i celých modelů bez použití stavebnic, jaké použít vhodné nástroje a materiály.